Zodpovednosť z výkonu práce

Autor: Milan Hrk | 25.9.2013 o 8:23 | (upravené 25.9.2013 o 11:02) Karma článku: 11,32 | Prečítané:  279x

Zamestnávateľ: Štát. Na výplatu pracujú: občania, voliči. Bežný úradník, povedzme na finančnom riaditeľstve. Neplní si povinnosti, musí za to niesť zodpovednosť. Nasleduje postih, možno prepustenie. Minister, povedzme zdravotníctva. Neplní si povinnosti, až tak že niekto zomrie. A sám si povie že to je v poriadku. A my ovčania tohto košiara, mlčíme. Bez váhania im pošleme výplatu. Našim zamestnancom, čo majú pracovať pre nás! Pre mňa, Teba a aj Teba...

JUDr. Zuzana Zvolenská. Ešte pred štyrmi rokmi skoro nik toto meno nepoznal. ak by normálne pracovala ako bežný človek, zodpovedala by za svoje skutky. Ale poznala sa s správnymi ľuďmi v správnom čase a je z nej ministerka zdravotníctva. Ak by urobila rovnakú chybu a zomrie človek predtým ako sa stala ministerkou, ide pred vyšetrovanie a súd. Ale kam sme my, MY, posunuli štatút ministerstva? Nemusím hádam opakovať že každý minister je vlastne zamestnancom každého občana. Prečo teda akonáhle sa niekto stane ministrom je nedotknuteľný?

Nie som právnik. Neviem kto u nás môže zažalovať štát a konkrétneho úradníka za pochybenie? Či už bežného úradníka a či ministra. Ak niekoho zvolíme tak mu síce dávame moc, ale aj psiu povinnosť starať sa o blaho ľudí? Kedy si toto ovčania tohto košiara už konečne uvedomia? A kedy to začneme konečne vyžadovať? Nie len počúvať politické diskusie a mlieť o tom v krčmách.

Ale aké blaho ľudí? Stačí chlieb a hry? Samé podsúvané reality-show, Modré z neba a podobné útoky na city. Aby si nik neuvedomil že ostáva len ten chlieb? Kedysi súdruh Stalin učil ako zaobchádzať s ľuďmi. Ošklbal sliepku dal ju na zem .. celá sa triasla od zimy. Nemala už nič. Potom jej hodil pár omrviniek. Sliepka ich vyzobala a celá šťastná sa tlačila na Stalinove čižmy. Nezdá sa Vám to povedomé?

A my sa ideme baviť o tom či nejdeme dať návrh na odvolanie ministerky, o ktorom je od začiatku jasné že neprejde. To tu fakt žiadny právnik nemá gule a zažalovať štát za smrť človeka? A nájsť konkrétneho vinníka?

Nie? Tak len plňme správy neúspešnými odvolávaniami a senzáciami ďalej ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?